• Kayalık Caddesi Denizli/Pamukkale

ISO Nedir?

Yaptığı standardizasyon çalışmaları sonucu ticarete ve tüketicilere katkılar sağlayan ISO; Uluslararası Standart Organizasyonunun kısaltılmasıdır (International Organization for standardization). Uluslararası standart alanında ortak bir dil sağlamak amacıyla 1947 yılında kurulmuştur. TSE, ISO’nun üyesi ve Türkiye’de ki tek temsilcisidir.

Alternate Text

ISO 9000 Nedir ?

Kalite Yönetim Standardı olarak bilinen ISO 9000 standart serisi ilk olarak 1987 yılında ISO tarafından yayınlanmıştır. ISO 9000 müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik olarak kalite yönetim sisteminin kurulması ve geliştirilmesi konusunda rehberlik eden ve ISO tarafından yayınlanmış olan bir standartlar bütünüdür.

ISO 9001 Nedir ?

Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması esnasında uygulanması gereken şartların tanımlandığı bir standardadır. Bu Standard belgelendirme denetimine tabidir.

ISO 9001:2000 Nedir ?

ISO 9000 standardı belirli periyotlarla ISO tarafından gözden geçirilmekte ve uygulayıcıların görüşleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli revizyonlar yapılarak yeniden yayınlanmaktadır. 2000 rakamı, bu revizyonun 2000 yılında yapılıp, yayınlandığını gösterir versiyon tarihidir.

Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.